KONST / Litografier / Färglitografi 12409183
nr 1240 9183
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi, Stilleben med äpplen. Signerad, numrerad 92/260. Motivet: 31x37 cm
Kondition: skadat glas
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
måndag 11 mars 2019
kl 18:42:22
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås